Головна | Регістрація | Вхід | RSSПонеділок, 26.09.2022, 12:29

Ви ввійшли як Гость
Група "Гости"

Меню сайту
Віртуальнийкабінет
...
Нова школа
Самоврядування
...
Календар Педпреса
Календар України
Погода
Кучаків

Державна підсумкова атестація у старшій школі (Частина ІІ)

У першій частині запропоновано 12 завдань з вибором однієї правильної відповіді, що відповідають початковому і середньому рівням навчальних досягнень учнів. Завдання з вибором відповіді вважається виконаним правильно, якщо в бланку відповідей указана тільки одна літера, якою позначена правильна відповідь (зразок бланка і правила його заповнення наведено в кінці посібника). При цьому учні не наводять міркування, що пояснюють їх вибір. Правильне розв’язання кожного завдання цієї частини №№1–12 оцінюється одним балом.

Друга частина підсумкової роботи складається із 6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю. Завдання відповідають середньому та достатньому рівню навчальних досягнень і вважаються виконаними правильно, якщо в бланку відповідей записана правильна відповідь. Правильне розв’язання кожного із завдань №№ 13–18 цієї частини оцінюється трьома балами.

Третя частина підсумкової роботи складається із 3 практичних завдань, що відповідають достатньому і високому рівню навчальних досягнень. Виконання завдань третьої частини передбачає використання комп’ютерної техніки. Правильність виконання завдань третьої частини оцінює вчитель відповідно до критеріїв оцінювання. Правильне розв’язання кожного із завдань №№19–21 оцінюється шістьма балами.

Вчитель може запропонувати учням як бланкове, так і комп’ютерне тестування.

На виконання завдань підсумкової контрольної роботи відводиться 60- 90 хвилин.

Підсумкові контрольні роботи з технологій проводяться для учнів, які навчалися у старшій школі за технологічним профілем. Вони проводяться окремо від кваліфікаційних іспитів на присвоєння робітничої професії.

Завдання для підсумкової контрольної роботи за найбільш поширеними напрямами (автосправа, оператор комп’ютерного набору, швея тощо) вчитель добирає із посібників «Збірник матеріалів для державної підсумкової атестації з технологій. Частина 1. Частина 2. Частина 3». Упор. Ткачук І.О. та ін. — К-П.: Аксіома, 2010 р. Перелік завдань за напрямами технологічного профілю (бджільництво, екскурсовод, лісництво тощо) розробляються вчителями трудового навчання самостійно та погоджуються керівником школи.

Набір завдань складається з трьох запитань, відповіді на які учні дають у письмовій формі.

Передбачається проведення підсумкових випробувань з фізичної культури. До підсумкових випробувань з фізичної культури допускаються учні основної медичної групи, які не мають протипоказань до виконання фізичних вправ, передбачених завданнями.

Набір завдань містить одне теоретичне запитання, та дві залікові вправи. З двох залікових вправ учні обирають одну для здачі нормативу, техніку виконання другої вправи вони демонструють та описують усно. Теоретичне запитання, залікові вправи та критерії їх оцінювання викладені у посібнику «Збірник матеріалів для державної підсумкової атестації з фізичної культури. 11 клас.». Упр. Круцевич Т.Ю. та ін. — К-П.: Аксіома, 2010 р. Перелік завдань добирає вчитель, їх зміст залежить від навчального матеріалу, вивченого учнями на заняттях фізичної культури. Під час проведення випробувань учні спочатку дають письмову відповідь на теоретичне запитання (20 хвилин), а потім (після перерви, необхідної для переодягання у спортивну форму) демонструють залікові вправи. Перед виконанням вправ учні самостійно проводять відповідну розминку.

Методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах з предметів інваріантної складової навчального плану будуть розміщені на сайті МОН, видруковані у Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України та науково — методичних предметних журналах та газетах.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів загальноосвітніх навчальних закладів учасники міжнародних предметних олімпіад та турнірів, конкурсів, переможці III та учасники IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями (у відповідних випускних класах). У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту та (чи) атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів — 12 балів.

Переможці II та учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предмета, який є базовим для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу. У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або (чи) атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів — 12 балів.

Учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, які мають статус міжнародних, звільняються від атестації. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляється річна та атестаційна оцінки 12 балів з того предмета, з якого учень(учениця) брав(ла) участь в олімпіаді; з інших предметів виставляються атестаційні оцінки за результатами річного оцінювання.

Учнів (вихованців) загальноосвітніх санаторних та спеціальних навчальних закладів (шкіл-інтернатів), у т.ч. допоміжних шкіл (шкіл-інтернатів), звільняються від державної підсумкової атестації. У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту та атестата про повну загальну середню освіту виставляються річні оцінки та робиться запис: «звільнений від атестації».

При визначенні претендентів на нагородження золотою та срібною медалями та їх нагородженні необхідно дотримуватися вимог Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні».

В окремих випадках при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медалями за письмовою заявою батьків або осіб, що їх замінюють, для учнів (вихованців) загальноосвітніх санаторних та спеціальних навчальних закладів (шкіл-інтернатів) може проводитися державна підсумкова атестація, якщо ці учні навчалися за загальноосвітніми програмами.

Контроль за правильністю присудження золотої та срібної медалей покладається на Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Документи про повну загальну середню освіту вручаються випускникам 28–30 травня 2010 р. на урочистих зборах. До участі в зборах, як правило, запрошуються батьки, представники громадських організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

У процесі підготовки до організації випускних вечорів доцільно залучати органи самоврядування навчального закладу (раду загальноосвітнього навчального закладу, піклувальну раду тощо).

Конкретна дата проведення випускних вечорів у регіонах визначається Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

 

Заступник Міністра

П. Б. Полянський

 

 

Ващенко Л.С. 486 10 83

Форма входу
Перекласти

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Ми на Facebook
Пошук
Календар
«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Радимо відвідати
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кучаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені гетьмана Івана Сулими © 2022